רסיסי אהבה

ניסים נוטריקה

94

|

|

דקות

|

מתאים לגילאי:

שפה

"רסיסי אהבה"- במאי ניסים נוטריקה.

גיבורת הסרט מלכה היא אישה בשנות הארבעים דתייה שמרנית ומסורתית שמגלה כי בעלה בוגד בה. מלכה שחיה עם בעלה סמי קרוב לעשרים שנה, לא הצליחה לגלות כל השנים את אופיו האמיתי: שהוא תחמן, עצלן מחפש פתרונות קלים לחיים ואוהב בילויים, סמי גם לא ממש דתי כמו שמלכה דתייה אבל מנסה להסתיר זאת ממנה ומהסביבה.
בידיעה זו מלכה וסמי הביאו ארבעה ילדים לעולם: הגדול בצבא, הבת בקיבוץ ושני הילדים הקטנים בבית. בית שהוא בעצם חדר אחד קטן וצפוף, הממוקם בחצר עם שכנים נוספים, בשכונת נחלאות האקזוטית, שבה חיים אנשים עניים שחולמים חלומות גדולים, מבלים בטלוויזיה השכונתית ובבית הכנסת וחרדים לכל משמע קריאות הבארוד המלמדים על פיצוץ קרב ובא. מלכה, שאוהבת את סמי ולא מוכנה להיפרד ממנו בשום מחיר, למרות כל מה שגילתה עליו ולמרות שהוא בוגד בה, ומסופר דרך עיניו של מיכה הילד הקטן בן השש, שחווה את כל החוויות ההשפלה של אמו במאבקה על סמי. סמי שהוא איש עני אבל ניחן בקסם אישי רב עוצמה פותח עם חבריו למשחקי הקלפים מועדון לילה שדרכו הוא חושב שיגיע אל האושר. את הכסף למועדון נותנת לו ידידה שלו דינה רווקה מזדקנת שאיתה הוא נוהג להתרועע. המועדון בשבילו הוא פריצה אל העולם הגדול, אל הבילויים ואל הרצון להרגיש עשיר וחשוב. סמי מסתבך, המועדון נופל וסמי נשלח לכלא, מלכה לא משחררת אותו כי היא כועסת וגם אין לה כסף לשחרר אותו. תחת זאת היא עושה לבנה איציק בר מצווה בעוד סמי שוהה בכלא כי היא שועה לצו הרבנים שאומרים לה שבר מצווה צריך לעשות בדיוק בזמן. דינה משחררת את סמי מהכלא בתנאי שיעזוב את הבית ויביא לה ילד.סמי מתרצה ועובר לגור סופית עם דינה, מלכה לא מוכנה לחיות עם החרפה הבושה ואובדן אהבתה והיא מפעילה את ילדיה במטרה להחזירו כמו גם את אברהם ליפשיץ שותפו לשעבר של סמי בנגריה שיעזור לה. אברהם מצידו מנסה לנצל את ההזדמנות להתקרב אל מלכה אך היא דוחה אותו. אברהם אף מציל אותה מכמה השפלות והתעללויות של סמי, אך ללא הועיל. מלכה לא מוכנה לוותר על אהבתה עד שהיא שולחת את מיכה להניח אל מפתן בתו של סמי שומן חזיר בעצת רבנית, בתקווה שזה מה שיחזיר אותו הביתה.

ריקי שלח, אמיר גדליה, יונייטד וידאו

ניסים נוטריקה

איתי וינוגרד

דורי לובלינר

הפקה

תסריט

צילום

עריכה

עיצוב פסקול

מוזיקה

פרטים נוספים:

גופים תומכים

טריילר

.

על הבמאי.ת

כל הזכויות שמורות לאיגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים 2017

ליצירת קשר: jlmfilmguild@gmail.com

 • May 10, 8:00 PM – May 17, 8:00 PM
  Jerusalem, Shlomo ha-Melekh St 9, Jerusalem, Israel
  - הקרנה מיוחדת של הסרט עטור השבחים 'אפריקה' + שיחה מתי? יום שני, 10 במאי, בשעה 20:00 - סדנת קולנוע עצמאי מרתקת בהנחיית איתי ואורן המיועדת ליוצרות ויוצרים שעובדים על פרויקטים עצמאיים ומעוניינים לקבל סיוע ופידבק על תהליך העבודה. מתי? יום שני, 17 במאי, בשעה 20:00, הכניסה חופשית!
  Share
 • Jul 23, 2019, 8:00 PM
  בית אורי צבי, Jaffa St 34, Jerusalem, Israel
  <<<<< ערבי שיח והקרנה על ספרות, קולנוע וחברה >>>>> יוצרים ירושלמים יציגו יצירות עבריות שמצאו את דרכן אל המסך הגדול של הקולנוע. במפגשים נדון במבט ביקורתי על העיבוד שלהן בדרכן למסך הגדול, ונתהה על מקומן של היצירות הללו כמעצבות תודעה חברתית.
  Share
 • Jul 07, 2019, 8:00 PM
  Cinémathèque - Jerusalem, Hebron Rd 11, Jerusalem, Israel
  איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים מציג: 'סלסול' - בבימוי סיגלית ליפשיץ ושלום הגר ובהפקת איתי עקירב *תומר קאפון**ערן איוניר**נטע טרוים**שלום ישראל**נדב וידר** הקרנת בכורה ירושלמית בנוכחות השחקנים ויוצרי הסרט Sigalit Liphshitz שלום הגר Eran Ivanir Neta Traum Tulik Galon
  Share
 • Mar 25, 2019, 8:00 PM – Mar 26, 2019, 10:00 PM
  Jerusalem Cinematheque, Hebron Rd 11, Jerusalem, Israel
  איגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים (ע"ר) שמח להזמין אתכם לאירוע MIX & MATCH מס' 2! יוצרים ירושלמים מכל התחומים מציגים פרוייקטים בעבודה. הצצה לנעשה בעיר בכל תחומי העשייה - קולנוע, טלוויזיה, אנימציה ודיגיטל.
  Share
 • Feb 17, 2019, 6:30 PM – 10:30 PM
  Jerusalem Cinematheque, Hebron Rd 11, Jerusalem, Israel
  אוסף מיכה שגריר ואיגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים מתכבדים להזמינכם לאירוע לזכרו של מיכה שגריר, מהמפיקים המרכזיים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל וממייסדיה, לציון יום השנה ה-4 לפטירתו. הקרנה מיוחדת של הסרט התיעודי "קוביה הונגרית" על המלחין אנדרה היידו, בבימוי גלעד ענבר ובהפקת מיכה שגריר
  Share
 • Nov 07, 2018, 7:00 PM
  Alliance House, Ki'akh St 5, Jerusalem, Israel
  רוח חדשה ואיגוד יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בירושלים שמחים להזמין אתכם לסדרת אירועים על מאחורי הקלעים של העשייה. רציתם לדעת מה ההבדל בין סינופסיס להצהרת כוונות? התביישתם לשאול אם לתסריטאי יש זכויות שונות או שוות למפיק? בואו למפגשים! הבירה עלינו, הכניסה חופשית. האירועים מתקיימים ב"סלון", בית אליאנס, קו
  Share
 • Sun, Jun 24
  Jerusalem Cinematheque
  Jun 24, 2018, 8:30 PM – 9:30 PM
  Jerusalem Cinematheque, Hebron Rd 11, Jerusalem, Israel
  ארבעה משוררים, ארבעה סרטים קצרים על שירה
  Share
 • Thu, Jun 14
  Ethiopia St 11 אצל בנימין פרידנברג
  Jun 14, 2018, 7:00 PM – 11:00 PM
  Ethiopia St 11 אצל בנימין פרידנברג, Ethiopia St 11, Jerusalem, Israel
  CAMERA :חדר .לשכה אפלה. האור נכנס, מקרין את תמונת העיר, חוץ יום ירושלמי בחדר לגמרי פרטי
  Share
 • Jun 07, 2018, 8:30 PM – 9:30 PM
  Jerusalem Cinematheque, Hebron Rd 11, Jerusalem, Israel
  סרט ושיחה עם הבמאית יסמין הדס ליפשיץ-סימן טוב וד"ר גדעון עפרת
  Share